Το επόμενο τριήμερο (24-26 Οκτωβρίου) θα διεξαχθεί η δεύτερη αγωνιστική της Β’ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας με σημαντικά παιχνίδια. Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Παναθηναϊκός θα δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους εκτός έδρας και είναι τα φαβορί για την επικράτηση κόντρα σε Αχαρναϊκό, Απόλλων Πόντου, Απόλλων Λάρισας και Αναγέννηση Καρδίτσας αντίστοιχα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στο κύπελλο Ελλάδας έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ

17:15 ΟΦΗ – Πλατανιάς («Θ. Βαρδινογιάννης»)

Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής (δεν θα διεξαχθεί)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                            ΑΓ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

ΟΦΗ                        1    1-0-0    3-0    3

Πλατανιάς                  1    1-0-0    1-0    3

Απόλλων Σμύρνης      1    0-0-1    0-1    0

Ηρακλής                      1    0-0-1    0-3    0

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 ΤΡΙΤΗ

 17:15 Λεβαδειακός – Αιγινιακός (Δημ. Λιβαδειάς)

 ΤΕΤΑΡΤΗ

 19:30 Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ (Γήπεδο Καλαμαριάς)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                               ΑΓ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

ΠΑΟΚ                         1    1-0-0   2-1     3

Απόλλων Πόντου       1    1-0-0   1-0     3

Λεβαδειακός               1    0-0-1   1-2     0

Αιγινιακός                    1    0-0-1   0-1     0

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

 ΤΡΙΤΗ

 19:30 Λαμία – Καλλιθέα (ΔΑΚ Λαμίας)

 ΠΕΜΠΤΗ

 19:30 Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ (Αλκαζάρ)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                       ΑΓ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

ΑΕΚ                     1    1-0-0    2-0    3 

Απόλλων Λάρισας   1    1-0-0    2-1    3

Καλλιθέα                1    0-0-1    1-2    0

Λαμία                      1    0-0-1    0-2    0

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

 ΤΡΙΤΗ

 15:00 Κέρκυρα – Σπάρτη (ΕΑΚ Κέρκυρας)

 ΠΕΜΠΤΗ

 15:00 Τρίκαλα – Ατρόμητος (Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                   ΑΓ.  Ν-Ι-Η    ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Τρίκαλα           1    1-0-0    3-1    3

Ατρόμητος         1    1-0-0    1-0    3

Κέρκυρα           1    0-0-1    0-1    0

Σπάρτη            1    0-0-1    1-3    0

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

 ΤΕΤΑΡΤΗ

 15:00 Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός (Γήπεδο Αχαρνών)

 ΠΕΜΠΤΗ

 15:00 Αστέρας Τρίπολης – ΑΟΧ Κισσαμικός («Θ. Κολοκοτρώνης)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                       ΑΓ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

Ολυμπιακός        1    1-0-0   2-1     3

Κισσαμικός        1    1-0-0   1-0     3

Αστέρας Τρίπολης  1    0-0-1   1-2     0

Αχαρναϊκός        1    0-0-1   0-1     0

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

 ΤΕΤΑΡΤΗ

 15:00 Εργοτέλης – Ξάνθη (Παγκρήτιο)

17:15 Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός (Γήπεδο Παναιτωλικού)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                     ΑΓ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

Ξάνθη                1    1-0-0   2-0     3 

Πανσερραϊκός      1    1-0-0   2-0     3

Παναιτωλικός      1    0-0-1   0-2     0

Εργοτέλης         1    0-0-1   0-2     0

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

 ΤΡΙΤΗ

 15:00 ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος (Εθν. Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες)

 ΤΕΤΑΡΤΗ

 17:15 Άρης – Πανιώνιος («Κλ. Βικελίδης»)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                     ΑΓ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

Άρης                 1    1-0-0    1-0    3

Πανιώνιος            1    0-1-0    1-1    1

ΠΑΣ Γιάννινα         1    0-1-0    1-1    1

Παναιγιάλειος        0    0-0-1    0-1    0

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

 ΤΡΙΤΗ

 17:15 Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός (Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

 ΤΕΤΑΡΤΗ

 17:15 ΑΕΛ – Παναχαϊκή (AEL FC Arena)

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                           ΑΓ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

Παναθηναϊκός         1    1-0-0    2-0    3

Παναχαϊκή              1    1-0-0    1-0    3

Αναγ. Καρδίτσας      1    0-0-1    0-1    0

Λάρισα                       1    0-0-1    0-2    0

 

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ – ΜΠΕ