Πλήρη δράση έχουμε την Κυριακή 5/11 στο πρωτάθλημα της Γ΄ Eθνικής κατηγορίας, αν και η αυλαία ανοίγει αύριο (Σάββατο 4/11) στις 6 μ.μ. με το τοπικό ντέρμπι της Ρόδου, μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και του Διαγόρα. Στους ομίλους 2, 3 και 4 διεξάγεται η 7η αγωνιστική ημέρα, ενώ στους υπόλοιπους θα γίνει η 5η ημέρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα (όλοι οι αγώνες την Κυριακή στις 3 μ.μ., εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά):

1ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)

==========

ΑΕ Διδυμοτείχου-Ορφέας Ξάνθης

Ελπίς Σκουτάρεως-Καβάλα

Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Μ.Αλέξανδρος Καρπερής

Δόξα Προσκυνητών-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Αρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης

Αετός Ορφανού-Απόλλων Παραλιμνίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου      10

Καβάλα                    9

Ελπίς Σκουτάρεως          8

ΑΕ Διδυμοτείχου           7

Νέστος Χρυσούπολης        7

Αρης Αβάτου               5

Δόξα Προσκυνητών          4

Ορφέας Ξάνθης             4

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 4

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής    4

Αετός Ορφανού             2

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου      1

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)

==========

Αρης Παλαιοχωρίου-Αγροτικός Αστέρας

Νάουσα-Μακεδονικός

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-ΑΕ Καρίτσας

Καμπανιακός-ΑΟ Καρδίας

Αλμωπός Αριδαίας-Εδεσσαϊκός

ΑΕΠ Ηρακλής-Κιλκισιακός

Πιερικός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας

Ρεπό: Λαγκαδάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

Αρης Παλαιοχωρίου              13

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 13

Αγροτικός Αστέρας              11

Μακεδονικός                    10 -5αγ.

Αλμωπός Αριδαίας               10

Πιερικός                       10

Λαγκαδάς                        9

ΑΕΠ Ηρακλής                     8 -5αγ.

ΑΟ Καρδίας                      6 -5αγ.

Νάουσα                          6 -5αγ.

Εδεσσαϊκός                      5

Φίλιππος Αλεξάνδρειας           5

ΑΕ Καρίτσας                     4

Κιλκισιακός                     4 -5αγ.

Καμπανιακός                     1 -5αγ.

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)

==========

ΑΕΠ Καραγιαννίων-ΑΕ Λευκίμμης (14:00)

Θεσπρωτός-Δόξα Κρανούλας

Τηλυκράτης-Μακεδονικός Φούφα

Νέος Αμφίλοχος-Καστοριά

Ερμής Αμυνταίου-Πανλευκάδιος

Σκουφάς Κομποτίου-Εθνικός Φιλιππιάδας

Ρεπό: Αστέρας Παραποτάμου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

ΑΕ Λευκίμμης           14

Μακεδονικός Φούφα      13

Τηλυκράτης             13

Ερμής Αμυνταίου        11

ΑΕΠ Καραγιαννίων       10

Δόξα Κρανούλας          8 -5αγ.

Νέος Αμφίλοχος          6 -5αγ.

Θεσπρωτός               6 -5αγ.

Εθνικός Φιλιππιάδας     5 -5αγ.

Σκουφάς Κομποτίου       4 -5αγ.

Πανλευκάδιος            4

Καστοριά                1 -5αγ.

Αστέρας Παραποτάμου     1

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)

==========

Οπούντιος Μαρτίνου-Βόλος

Αστέρας Ιτέας-Διγενής Νεοχωρίου

Αμβρυσσέας-Νίκη Βόλου

Ρήγας Φεραίος-Βελούχι

Ολυμπιακός Βόλου-Θήβα

ΑΟ Σελλάνων-Αλμυρός

Ρεπό: Αχιλλέας Φαρσάλων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

Βόλος               15

Νίκη Βόλου          13

Ολυμπιακός Βόλου    11

Αλμυρός             10 -5αγ.

Αμβρυσσέας          10

Θήβα                 8

Ρήγας Φεραίος        7 -5αγ.

Αστέρας Ιτέας        7 -5αγ.

Οπούντιος Μαρτίνου   6

Διγενής Νεοχωρίου    6 -5αγ.

Αχιλλέας Φαρσάλων    4

Βελούχι              3 -5αγ.

ΑΟ Σελλάνων          2 -5αγ.

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)

==========

Παλληξουριακός-ΠΑΟ Βάρδας (14:00)

Πανηλειακός-Παναρκαδικός

ΑΟΚ Πύλου-Καλαμάτα

Λεωνίδιο-Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου

Ζάκυνθος-Αστέρας Βλαχιώτη

Αχαϊκή-Διαγόρας Βραχνέικων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)

Αστέρας Αμαλιάδας     12

Διαγόρας Βραχνέικων    9

Καλαμάτα               8

Αστέρας Βλαχιώτη       8

Πανηλειακός            8

Παναρκαδικός           6

ΠΑΟ Βάρδας             4

Αχαϊκή                 4

Ζάκυνθος               4

Παλληξουριακός         3

ΑΟΚ Πύλου              1

Λεωνίδιο               0

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)

==========

Ρόδος-Διαγόρας Ρόδου (4/11, 18:00)

Λουτράκι-Ιωνικός

Προοδευτική-Ενωση Ασπροπύργου

Κερατσίνι-Πέλοψ Κιάτου

Ιάλυσος-Εθνικός

Ρεπό: Ζευγολατιό

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)

Εθνικός Πειραιώς     8

Διαγόρας             7 -3αγ.

Προοδευτική          7

Ένωση Ασπροπύργου    6

Ιάλυσος              6

Λουτράκι             6

Ιωνικός              5

Κερατσίνι            4 -3αγ.

Ρόδος                4 -3αγ.

Πέλοψ Κιάτου         1 -3αγ.

Ζευγολατιό           0

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)

==========

Χαλκίδα-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής (14:00)

Αήττητος Σπάτων-Ταμυναϊκός

Αιολικός-Παναργειακός

Ερμιονίδα-Πανθηραϊκός

Τριγλία Ραφήνας-Θύελλα Ραφήνας

Ρεπό: Ερμής Κιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων         10

Χαλκίδα                  9

Ερμιονίδα                7

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής  7

Ερμής Κιβερίου           5

Παναργειακός             4 -3αγ.

Ταμυναϊκός               4

Πανθηραϊκός              4

Αιολικός                 3 -3αγ.

Θύελλα Ραφήνας           3 -3αγ.

Τριγλία Ραφήνας          0 -3αγ.

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)

==========

Ηρόδοτος-ΑΟ Παλαιοχώρας

Αιγάλεω-Ερμής Ζωνιανών

Φωστήρας-Αγιος Ιερόθεος

Κηφισιά-Ηλυσιακός

Ατσαλένιος-Ιεράπετρα

Ρεπό: ΑΕ Μυλοποτάμου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)

Ηρόδοτος              10

Ιεράπετρα              7

Ηλυσιακός              5 -3αγ.

Ατσαλένιος             5

ΑΟ Παλαιοχώρας         5

Φωστήρας               5

Αιγάλεω                4 -3αγ.

Κηφισιά                3 -3αγ.

ΑΕ Μυλοποτάμου         2

Ερμής Ζωνιανών         1 -3αγ.

Αγιος Ιερόθεος         1

* Από τον Ερμή Ζωνιανών έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.

 

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ – ΜΠΕ