Με πέντε αναμετρήσεις ανοίγει αύριο (16/12) η «αυλαία» του διημέρου στη Γ΄ Εθνική, το… κυρίως πιάτο της οποίας είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή (17/12). Στον 2ο όμιλο θα διεξαχθεί η 16η αγωνιστική, στον 3ο και τον 4ο η 13η, ενώ σε όλους τους υπόλοιπους ομίλους θα πραγματοποιηθεί η 10η ημέρα.

 

Το πρόγραμμα (οι αγώνες αρχίζουν στις 15:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά) έχει ως εξής:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου                  16/12

Δόξα Προσκυνητών-Νέστος Χρυσούπολης              17/12

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   17/12

Αετός Ορφανού-ΑΕ Διδυμοτείχου                    17/12

Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα                             17/12

Ελπίς Σκουτάρεως-Μ. Αλέξανδρος Καρπερής          17/12 (17:00)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου         20

Ελπίς Σκουτάρεως            18

Καβάλα                      17

Νέστος Χρυσούπολης          14

Άρης Αβάτου                 13

ΑΕ Διδυμοτείχου             13

Αετός Ορφανού               12

Ορφέας Ξάνθης                9

Δόξα Προσκυνητών             8

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου    8

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής       8

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου         6

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Άρης Παλαιοχωρίου   17/12

Λαγκαδάς-Εδεσσαϊκός                       17/12

Πιερικός-ΑΟ Καρδίας                       17/12

ΑΕΠ Ηρακλής-ΑΕ Καρίτσας                   17/12

Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός              17/12

Καμπανιακός-Αγροτικός Αστέρας             17/12

Νάουσα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας     17/12

Ρεπό: Κιλκισιακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 14 αγώνες)

ΑΕΠ Ηρακλής                      30

Άρης Παλαιοχωρίου                29

Μακεδονικός                      25

Αλμωπός Αριδαίας                 24

Λαγκαδάς                         23

Πιερικός                         22

Νάουσα                           21

Εδεσσαϊκός                       20

Αγροτικός Αστέρας                19

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   18

ΑΟ Καρδίας                       17

Φίλιππος Αλεξάνδρειας            15

Κιλκισιακός                      12

ΑΕ Καρίτσας                      10

Καμπανιακός                       5

 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης-Δόξα Κρανούλας             17/12 (14:00)

Αστέρας Παραποτάμου-Σκουφάς Κομποτίου   17/12

Εθνικός Φιλιππιάδας-Ερμής Αμυνταίου     17/12

Πανλευκάδιος-Νέος Αμφίλοχος             17/12

Καστοριά-Τηλυκράτης                     17/12

Μακεδονικός Φούφα-Θεσπρωτός             17/12

Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Τηλυκράτης            25

Νέος Αμφίλοχος        21

ΑΕ Λευκίμμης          20

Μακεδονικός Φούφα     20

Θεσπρωτός             19

Ερμής Αμυνταίου       18

Δόξα Κρανούλας        17

ΑΕΠ Καραγιαννίων      17 -12αγ.

Εθνικός Φιλιππιάδας   12

Σκουφάς Κομποτίου      9

Καστοριά               8

Πανλευκάδιος           7

Αστέρας Παραποτάμου    4

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Βόλος-Διγενής Νεοχωρίου         16/12

Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΟ Σελλάνων   17/12

Αλμυρός-Ολυμπιακός Βόλου        17/12

Θήβα-Ρήγας Φεραίος              17/12

Βελούχι-Αμβρυσσέας              17/12

Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας        17/12

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Βόλος                30

Αλμυρός              22

Αστέρας Ιτέας        21

ΑΟ Σελλάνων          18

Νίκη Βόλου           18

Αμβρυσσέας           17

Ολυμπιακός Βόλου     16

Θήβα                 15

Ρήγας Φεραίος        13

Διγενής Νεοχωρίου    11

Αχιλλέας Φαρσάλων     8

Οπούντιος Μαρτίνου    7 -12αγ.

Βελούχι               6

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Παλληξουριακός-Παναρκαδικός    17/12 (14:00)

Αχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας              17/12

Ζάκυνθος-Διαγόρας Βραχνέικων   17/12

Λεωνίδιο-Αστέρας Βλαχιώτη      17/12

Καλαμάτα-Αστέρας Αμαλιάδας     17/12

Πανηλειακός-ΑΟ Πύλου           17/12

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη      21

Αστέρας Αμαλιάδας     19

Καλαμάτα              17

Πανηλειακός           17

ΠΑΟ Βάρδας            13

Παναρκαδικός          13

Διαγόρας Βραχνέικων   12

ΑΟ Πύλου              12

Αχαϊκή                11

Ζάκυνθος               9

Παλληξουριακός         7

Λεωνίδιο               0

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Ιάλυσος-Διαγόρας Ρόδου             16/12

Κερατσίνι-Εθνικός Πειραιώς         17/12

Ένωση Ασπροπύργου-Πέλοπας Κιάτου   17/12

Ζευγολατιό-Προοδευτική             17/12

Ρόδος-Ιωνικός                      17/12

Ρεπό: Λουτράκι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Προοδευτική         20 -9αγ.

Εθνικός Πειραιώς    17

Διαγόρας Ρόδου      15

Ρόδος               14

Λουτράκι            12 -9αγ.

Ιάλυσος             11

Κερατσίνι           10

Ιωνικός              9

Ένωση Ασπροπύργου    9

Πέλοπας Κιάτου       5

Ζευγολατιό           0

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Ταμυναϊκός-Παναργειακός                   16/12

Τρίγλια Ραφήνας-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   16/12

Ερμιονίδα-Θύελλα Ραφήνας                  17/12

Αιολικός-Πανθηραϊκός                      17/12

Ερμής Κιβερίου-Αήττητος Σπάτων            17/12

Ρεπό: Χαλκίδα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων           20 -9αγ.

Χαλκίδα                   18 -9αγ.

Ερμιονίδα                 11

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   11 -7αγ.

Ερμής Κιβερίου            10

Αιολικός                  10

Παναργειακός              10 -7αγ.

Θύελλα Ραφήνας             8

Τρίγλια Ραφήνας            7

Πανθηραϊκός                7

Ταμυναϊκός                 7

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

ΑΕ Μυλοποτάμου-Ηρόδοτος         17/12

Κηφισιά-Ιεράπετρα               17/12

Φωστήρας-Ηλυσιακός              17/12

Αιγάλεω-Άγιος Ιερόθεος          17/12

ΑΟ Παλαιοχώρας-Ερμής Ζωνιανών   17/12

Ρεπό: Ατσαλένιος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Ηρόδοτος              20 -9αγ.

Ατσαλένιος            16 -9αγ.

Ηλυσιακός             13

Αιγάλεω               13

Ιεράπετρα             12

Ερμής Ζωνιανών         9

Φωστήρας               9

ΑΟ Παλαιοχώρας         7

Κηφισιά                7

Άγιος Ιερόθεος         7

ΑΕ Μυλοποτάμου         6

 

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ – ΜΠΕ                    

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI