Συνεχίζεται το προσεχές διήμερο (1-2/11) το Champions League με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής.

Η ΑΕΚ, που παραμένει αήττητη σε Ελλάδα και Ευρώπη, υποδέχεται αύριο (1/11, 19:00) στο ΟΑΚΑ την Μπεσίκτας, με την οποία «συγκατοικεί» στην κορυφή του 5ου ομίλου της διοργάνωσης. Στο πιο αμφρίρροπο μέχρι στιγμής όμιλο του Champions League, τον 3ο, ο ΠΑΟΚ καλείται να αντιμετωπίσει αύριο (1/11, 21:30) εκτός έδρας την ιταλική Βαρέζε. Τέλος, ο Άρης, σε αναμέτρηση για τον 1ο όμιλο, θα ταξιδέψει στο Ισραήλ, όπου την Τετάρτη (2/11, 19:30) θα κληθεί να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ναχαράγια, που ακόμα δεν έχει γευτεί την χαρά της νίκης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του Basketball Champions League της FIBA:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 1/11

Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)-Μονακό (Γαλλία)

Τετάρτη, 2/11

Μπάνβιτ (Τουρκία)-Νίμπουρκ (Τσεχία)

Ναχαρίγια (Ισραήλ)-ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ)                               19:30

Έλιος Ντομζάλε(Σλοβενία)-Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης (Γερμανία)

 

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

Νίμπουρκ                   4

Μονακό                     4

Άρης                       4

Μπάνβιτ                    4

Έλιος Ντομζάλε             2

Μπάκεν Μπέαρς              2

Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης   2

Ναχαρίγια                  2

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 1/11

Οραντέα (Ρουμανία)-Άβτοντορ (Ρωσία)

Καρσίγιακα (Τουρκία)-Μακάμπι Ρισόν (Ισραήλ)

Τετάρτη, 2/11

Κατάγια (Φινλανδία)-Λε Μαν (Γαλλία)

Κιμίκ (Ουκρανία)-Βενέτσια (Ιταλία)

 

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

Άβτοντορ        4

Μακάμπι Ρισόν   4

Λε Μαν          4

Βενέτσια        3

Καρσίγιακα      3

Οραντέα         2

Κιμίκ           2

Κατάγια         2

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 1/11

Βαρέζε (Ιταλία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)                  21:30

Τετάρτη, 2/11

Ρόζα (Πολωνία)-Όλντενμπουργκ (Γερμανία)

Νεπτούνας (Λιθουανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

Ουσάκ Σπορτίφ (Τουρκία)-Βέντσπιλς (Λετονία)

 

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

Νεπτούνας     4

Ρόζα          3

Βαρέζε        3

Όλντενμπουργκ 3

ΠΑΟΚ          3

Βιλερμπάν     3

Βέντσπιλς     3

Ουσάκ Σπορτίφ 2

 

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 1/11

Τσιμπόνα (Κροατία)-Αβελίνο (Ιταλία)

Γιουβέντους (Λιθουανία)-Τενερίφη (Ισπανία)

Στρασμπούρ (Γαλλία)-Οστάνδη (Βέλγιο)

Τετάρτη, 2/11

Μόρναρ (Μαυροβούνιο)-Μέγκα Λεκς (Σερβία)

 

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

Τενερίφη     4

Αβελίνο      4

Γιουβέντους  4

Μέγκα Λεκς   3

Μόρναρ       3

Τσιμπόνα     2

Οστάνδη      2

Στρασμπούρ   2

 

Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 1/11

ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπεσίκτας (Τουρκία)                 19:00

Παρτιζάν (Σερβία)-Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)

Τετάρτη, 2/11

Σάσαρι (Ιταλία)-Σαρλερουά (Βέλγιο)

Λούντβιγκσπουργκ (Γερμανία)-­Σολνόκι (Ουγγαρία)

 

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

ΑΕΚ               4

Μπεσίκτας         4

Σάσαρι            3

Παρτιζάν          3

Ζιελόνα Γκόρα     3

Σολνόκι           3

Σαρλερουά         2

Λούντβιγκσπουργκ  2

ΠΗΓΗ:ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ:ACTIONIMAGES-EUROKINISSI