Με την 4η αγωνιστική του Basketball Champions League συνεχίζονται και αυτή την εβδομάδα οι υποχρεώσεις των ομάδων μας. Ο ΠΑΟΚ απόψε (19:00, ΕΡΤ3, ΕΡΑσπορ, ΕΡΤwebtv) υποδέχεται στην Πυλαία την γαλλική Βιλερμπάν σε αγώνα για τον 3ο όμιλο της νέας διοργάνωσης της FIBA.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Λίνου Χρυσικόπουλου, αφού ο Έλληνας φόργουορντ υπέστη ελαφρύ διάστρεμμα στην νίκη επι του Λαυρίου το Σάββατο για την Α1.

Λίγο αργότερα, στις 21:00 η ΑΕΚ φιλοξενεί στο ΟΑΚΑ για τον 5ο όμιλο την άγνωστη Σάσαρι από την Ιταλία. Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο τεχνικός της Ένωσης, Γιούρι Ζντοβτς, είναι η απουσία του τραυματία Ιβάνοβιτς.

Ο Άρης την Τετάρτη (9/11, 21:00) υποδέχεται την τουρκική Μπάνβιτ, που μαζί με την Μονακό είναι οι «συγκάτοικοί» του στην κορυφή του 1ου όμιλου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Basketball Champions League της FIBA:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 8/11
Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης (Γερμανία)-Νίμπουρκ (Τσεχία)
Έλιος Ντομζάλε(Σλοβενία)-Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)
Τετάρτη, 9/11
Μονακό (Γαλλία)-Ναχαρίγια (Ισραήλ)
ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάνβιτ (Τουρκία) 21:00

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
Άρης 6
Μονακό 6
Μπάνβιτ 6
Νίμπουρκ 5
Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης 4
Μπάκεν Μπέαρς 3
Έλιος Ντομζάλε 3
Ναχαρίγια 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 8/11
Κιμίκ (Ουκρανία)-Κατάγια (Φινλανδία)
Άβτοντορ (Ρωσία)-Καρσίγιακα (Τουρκία)
Λε Μαν (Γαλλία)-Οραντέα (Ρουμανία)
Τετάρτη, 9/11
Βενέτσια (Ιταλία)-Μακάμπι Ρισόν (Ισραήλ)

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
Άβτοντορ 5
Μακάμπι Ρισόν 5
Καρσίγιακα 5
Λε Μαν 5
Οραντέα 4
Βενέτσια 4
Κιμίκ 4
Κατάγια 4

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 8/11
Ρόζα (Πολωνία)-Ουσάκ Σπορτίφ (Τουρκία)
ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βιλερμπάν (Γαλλία) 19:00
Τετάρτη, 9/11
Όλντενμπουργκ (Γερμανία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)
Βέντσπιλς (Λετονία)-Βαρέζε (Ιταλία)

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
Νεπτούνας 6
ΠΑΟΚ 5
Όλντενμπουργκ 5
Βαρέζε 4
Ρόζα 4
Βιλερμπάν 4
Βέντσπιλς 4
Ουσάκ Σπορτίφ 4

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 8/11
Μέγκα Λεκς (Σερβία)-Γιουβέντους (Λιθουανία)
Αβελίνο (Ιταλία)-Οστάνδη (Βέλγιο)
Τετάρτη, 9/11
Τενερίφη (Ισπανία)-Στρασμπούρ (Γαλλία)
Τσιμπόνα (Κροατία)-Μόρναρ (Μαυροβούνιο)

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
Τενερίφη 6
Αβελίνο 6
Γιουβέντους 5
Μόρναρ 5
Στρασμπούρ 4
Μέγκα Λεκς 4
Τσιμπόνα 3
Οστάνδη 3

Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 8/11
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Σάσαρι (Ιταλία) 21:00
Τετάρτη, 9/11
Μπεσίκτας (Τουρκία)-Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)
Σολνόκι (Ουγγαρία)-Παρτιζάν (Σερβία)
Σαρλερουά (Βέλγιο)-Λούντβιγκσπουργκ (Γερμανία)

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
Μπεσίκτας 6
ΑΕΚ 5
Παρτιζάν 5
Σάσαρι 5
Ζιελόνα Γκόρα 4
Σολνόκι 4
Λούντβιγκσπουργκ 4
Σαρλερουά 3