Η Μπαρτσελόνα νίκησε 1-0 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε φιλική αναμέτρηση για το «International Champions Cup» που διεξήχθη στο Λαντόβερ, προάστιο της Γουάσινγκτον. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους «μπλαουγκράνα» σημείωσε ο Νεϊμάρ Τζούνιορ στο 31ο λεπτό. Στο μεταξύ η Γιουβέντους νίκησε με 3-2 την Παρί Σεν Ζερμέν στο Μαϊάμι, στο πλαίσιο του «International Champions Cup», χάρη σε δύο τέρματα του Κλαούντιο Μαρκίζιο στο δεύτερο μέρος και ένα του Γκονσάλο Ιγκουαΐν στο πρώτο. Η «μεγάλη κυρία» προηγήθηκε δις με τους Ιγκουαΐν (45΄) και Μαρκίζιο (62΄), αλλά η Παρί «απάντησε» ισάριθμες φορές με τα τέρματα των Γκονσάλο Γκουέδες (53΄) και Χαβιέ Παστόρε (80΄). Τελικά, τη νίκη στους πρωταθλητές Ιταλίας χάρισε ο Μαρκίζιο που ευστόχησε σε πέναλτι στο 89ο λεπτό.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ – ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΠΕ – ΜΠΕ