Με γκολ του Σέρχιο Ράμος στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όπως και με την Μπαρτσελόνα, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Λα Κορούνια για την 14η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν και διατήρησε τη διαφορά ασφαλείας των έξι βαθμών από τους Καταλανούς που πέρασαν νικηφόρα με 3-0 από την Οσασούνα.

Η Ντεπορτίβο έκανε μεγάλο ματς, κατάφερε να αντιδράσει μετά το γκολ του Μοράτα και μέχρι το 84΄ κρατούσε το «διπλό». Η «χρυσή» αλλαγή του Ζιντάν, Μαριάνο Ντίας με άκρως τυχερό γκολ ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις ο Ράμος οδήγησε τη Ρεάλ στη νίκη και παράλληλα έδωσε τη δυνατότητα στην ομάδα του να διατηρήσει το αήττητο σε 35ο παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει, επίδοση που αποτελεί νέο ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:
Μάλαγα-Γρανάδα 1-1 (24΄ Καμάτσο – 81΄ Κράβετς)
Οσασούνα-Μπαρτσελόνα 0-3 (Σουάρες 59΄, Μέσι 73΄, 90΄+2)
Σοσιεδάδ-Βαλένθια 3-2 (2΄, 24΄ Χοσέ, 90΄ Χουάνμι / 36΄ Παρέχο, 90΄ Μπακαλι)
Λας Πάλμας-Λεγανές 1-1 (21 Λιβάγια – 76΄πεν. Γκερέρο)
Ρεάλ Μαδρίτης-Λα Κορούνια 3-2 (50΄ Μοράτα, 84΄ Μαριάνο Ντίας, 90΄+3 Σέρχιο Ράμος – 63΄, 65΄ Χοσέλου)