Το μεσημέρι, της Παρασκευής (15/7), στις 14.00, θα διεξαχθεί η κλήρωση για τον τρίτο γύρο του Europa League.

Παναθηναϊκός, ΑΕΚ και ΠΑΣ Γιάννινα, θα μπουν στην κληρωτίδα. Ο Παναθηναϊκός, είναι στους ισχυρούς, ενώ ο ΑΕΚ και ΠΑΣ Γιάννινα(αν προκριθεί) στους ανίσχυρους

Μείνετε συντονισμένοι στις συχνότητες της ΕΡΑ ΣΠΟΡ, για να μάθετε σε πρώτο χρόνο τους αντιπάλους των ομάδων μας, στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

ΙΣΧΥΡΟΙ

Αλκμαάρ (Ολλανδία)
Γκενκ (Βέλγιο) ή Μπούντουσνοστ (Μαυροβούνιο)
Λιλ (Γαλλία)
Σεντ Ετιέν (Γαλλία)
Γάνδη (Βέλγιο)
Κράσνονταρ (Ρωσία)
Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)
Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)
Μάριμπορ (Σλοβενία) ή Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Σπάρτακ Μόσχας (Ρωσία)
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) ή Κούκεσι (Αλβανία)
Παρτιζάν (Σερβία) ή Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)
Γουέστ Χαμ (Αγγλία)
Χέρτα (Γερμανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μίντιλαντ (Δανία) ή Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
Ριέκα (Κροατία)
Σασουόλο (Ιταλία)
Ρίο Αβε (Πορτογαλία)
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) ή Νόμε Κάλιου (Εσθονία)
Ελσίνκι (Φινλανδία) ή Μπερόε Ζαγόρα (Βουλγαρία)
Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) ή Ιάσι (Ρουμανία)
Αρούκα (Πορτογαλία)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) ή Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)
Ομόνοια (Κύπρος) ή Μπεϊτάρ (Ισραήλ)

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Γκρασχόπερς (Ελβετία) ή KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)
Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) ή Σκέντια (ΠΓΔΜ)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) ή Κλίφτονβιλ (Β. Ιρλανδία)
Ολεκσάντρια (Ουκρανία)
ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) ή Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)
Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) ή Γιελγκάβα (Λετονία)
Λουκέρνη (Ελβετία)
Βιντεότον (Ουγγαρία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία)
ΑΕΚ (EΛΛΑΔΑ)
Βοϊβοντίνα (Σερβία) ή Κόναχς Κέι (Ουαλία)
Μπασάκσεχιρ (Τουρκία)
Στρόμγκοντσετ (Νορβηγία) ή Σεντερίσκε (Δανία)
Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) ή Ντομζάλε (Σλοβενία)
Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) ή Σιράκ Γκιουρμί (Αρμενία)
Μπρόντμπι (Δανία) ή Χιμπέρνιαν (Σκοτία)
Ερακλες Αλμέλο (Ολλανδία)
Παντούρι (Ρουμανία)
Οσμάνλισπορ (Τουρκία) ή Ζίμπρου (Μολδαβία)
Σλάβια Πράγας (Τσεχία) ή Λεβάδια Ταλίν (Εσθονία)
Γκέτεμποργκ (Σουηδία) ή Πιάστ (Πολωνία)
Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) ή Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)
Χαρτς (Σκοτία) ή Μπιρκικάρα (Μάλτα)
Βέντσπιλς (Λετονία) ή Αμπερντίν (Σκοτία)
Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία)ή Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν)
Χάκεν (Σουηδία) ή Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΕΛΛΑΔΑ) ή Οντ Γκρένλαντ (Νορβηγία)
Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) ή Ροβανιέμι (Φινλανδία)
Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή ΜΤΚ (Ουγγαρία)
Βιτορούλ Κονστάντα (Ρουμανία)