Στο δίλεπτο 68’-70’ ο Πλατανιάς σκόραρε δις και πήρε τη νίκη με 3-0 απέναντι στον Ατρόμητο για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

Ο Καρυπίδης στο 68’ χρίστηκε σκόρερ (σύμφωνα με την υπόδειξη του επόπτη η μπάλα πέρασε τη γραμμή), στο 70’ ο Γιακουμάκης έκανε το 2-0 και στο 84’ ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη πίεσης τους και αυτή καρποφόρησε στο 68’. Ο Καρυπίδης έπιασε την κεφαλιά και ο Μπρίτο πάνω στην γραμμή έδιωξε, όμως, ο επόπτης έδειξε την σέντρα και ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ (1-0). Δύο λεπτά αργότερα ο Γιακουμάκης εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του Ατρομήτου και σε κενή εστία έκανε το 2-0, ενώ ο ίδιος στο 84’ με μονοκόμματο γυριστό διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Κάρτες: Μπρίτο, Βάντερσον, Παπαδόπουλος

Διαιτητής: Δημήτριος Στυλιαράς (Αιτ/νίας)

Πλατανιάς (Γ. Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Καρυπίδης, Κάργας, Βάντερσον – Γκνιάτιτς (22’ λ.τρ. Μενδρινός), Μουνάφο, Αποστολόπουλος (67’ Ντίνας), Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης (84’ Πριντέτα)

Ατρόμητος (Γ. Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Μπάγκα, Κεϊτά (59’ Ζησόπουλος), Λημνιός (82’ Μπαστακός), Τόνσο, Μπρίτο (71’ Βασιλείου), Παπαδόπουλος

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: eurokinissi