Μέσα σε 16 λεπτά στο τέλος ο Λεβαδειακός έβαλε τρία γκολ και πήρε τη νίκη στη Λιβαδειά με 3-0 επί του ουραγού Ηρακλή και συγχρόνως ξέφυγε σημαντικά από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Γιακουμάκης (72΄), Σίλβα (75′) και Μάντζιος (88΄) ωστόσο οι Θεσσαλονικείς αδικούνται από το τελικό σκορ, καθώς πρόβαλαν αντίσταση, για 60 λεπτά, αλλά Γιακουμάκης και Σίλβα, με δύο κεφαλιές μέσα σε τρία λεπτά έβαλε τέλος, στα όνειρα των παικτών του Παντελίδη. Ο Μάντζιος «σφράγισε» απλά τη νίκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νικόλαος Ανούσος (Λακωνίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σαραμάντας

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο (61΄ Γιακουμάκης), Καραμπουέ (76΄ Βασιλείου), Μάντζιος, Σίλβα (87′ Καλτσάς)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Καραγκούνης, Κούρος, Κυριακίδης, Λάμπρου (57΄ Λάμπρου), Λουκίνας (69΄ Περόνε), Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Λεοζίνιο

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: eurokinissi